למבורגיני: V12 Hypercar דגם מסלול בלבד עם 830 כ"ס

נצטרך לחכות עד 2020 לראות אותה במלואה.

השמועות היו נכונות – למבורגיני מפתחת דגם מסלול בלבד באמצעות חטיבת המנועים של Squadra Corse. למרות שדגם זה לא ייחשף עד השנה הבאה, בייצור של ה-Sant'Agata Bolognese להוטים להוציא סרטון טיזר ראשון של השור הגועש הפרוע כחלק מהתצוגה המקדימה שהוצגה בסוף השבוע במהלך אירוע הגמר העולמי של Super Trofeo שנערך בחרז דה לה פרונטרה, ספרד.

 

הסרטון נותן לנו את ההזדמנות להתפעל ממה שנראה כמו כנף אחורית מסיבית, העשויה מסיבי פחמן בחלק מחבילת אוויר משמעותית הכוללת גם גג גדול שמיוצר גם הוא מסיבי פחמן. הגרפיקה "63" בגוף דומה לזו של ה-Aventador SVJ 63 ומציינת את שנת הלידה של למבורגיני – 1963. מאפיינים בולטים אחרים כוללים את צריכת האוויר הכפולה במכסה המנוע הקדמי וגלגלי המנעול במרכז עם צמיגי פירלי ובלמי ברמבו.

 

אם כבר מדברים על ה-Aventador, למותר לציין שהמכונית החדשה מבוססת על דגם הדגל של החברה, עם מנוע V12 ליטר. זו תהיה גרסה לא פעילה של תחנת הכוח, כלומר, המהנדסים לא יצטרכו להחיל אף אחת מהמגבלות שהמנוע של דגם מסלול בלבד אמור לעמוד בהן.

 

התוצאה הסופית תהיה 830 כ"ס או 60 כ"ס מלאים יותר מ-SVJ הנ"ל. היציאה תנותב לגלגלים באמצעות תיבת שישה הילוכים רציפה Xtrac שתחליף את ISR עם שבעה הילוכים של מכונית הכביש. אחת מנקודות השיא של הרכב תהיה דיפרנציאלי מכני לנעילה עצמית שפותח לאחרונה ומאפשר לנהג להתאים את הטעינה המוקדמת שלו בהתאם לשטח הכביש.

 

אם יש אמת בשמועות, המכונה של למבורגיני תעבור בשמה של Aventador SVR שתלך בדרכו של דגם אחר שהוגבל למסלול, ה-Miura SVR. המפלצת הזו מוגבלת ומאופיינת כמכונית "מסלול בלבד" אך ללא מירוצים למכונית הסופר-ספורט, מה שאומר שהיא לא תשתתף בסדרת מירוצים ייעודית.

 

על פי הדיווחים, הייצור יוגבל ל-40 יחידות ומשלוח ללקוחות אמור להתחיל בשנת 2021.

כתיבת תגובה