עמדת טעינה – איך בוחרים אותה?

העידן החדש מגלה כי יותר ויותר אנשים מעדיפים לשמור על איכות הסביבה, אבל בו זמנית לחסוך בעלויות מיותרות. כשזה נוגע לשימוש ואחזקת הרכב, עניין הרכבים החשמליים עולה אף הוא על הפרק ולצד זאת גם עמדת טעינה שעליה נרחיב בהמשך. נוכח המודעות הזאת ורכישת הרכבים החשמליים, נוצרים גם לא מעט מיקומים של עמדות ייעודית.  יש גם חיבורים משתנים, מהירות של טעינה ועוד מכלול של דברים שהופכים את השימוש יעיל ובטוח. שוקלים להחליף את הרכב הישן ברכב חשמלי אמין יותר? לצד הרכישה, עומדות לרשותכם עמדות טעינה שהם חלק מהצלחת שוק הרכב. אז בעוד האנגלים עושים חיל ומציגות לא מעט רשתות שיש בהם שירותי טעינה ביתיים וציבוריים, לנו בסונול, יש את כל מה שצריך בכדי שהרכב החשמלי שלכם יגיע ברחוק, אבל בעיקר, יגיע בבטחה.

בחירת סוג הרכב לפי סוג הטעינה

אז אם הגעתם לרגע הזה בו אתם רוצים לממש את היתרונות של הרכב החשמלי? רצוי שתעשו את זה נכון. רגע לפני שאתם משאירים את הרכב הישן מאחור, הדבר הראשון שיהיה עליכם לתת עליו את הדעת קשור גם במציאת עמדת טעינה הקרובה למקום המגורים שלכם או למקום העבודה שלכם. כאמור, הדבר הראשון אשר יידרש מכם לעשות הוא לברר את ההתאמה אל העמדה הנכונה – זו שתטעין עבורכם את הרכב בצורה היעילה והקלה ביותר. כמו כן, יהיה עליכם להתאים גם את עמדת הטעינה הפועלת במהירות היעילה ביותר. אז בכדי שהדברים יקרו על הצד הטוב ביותר, חשוב לדבר במעמד זה על כמה וכמה סוגי הטעינה- האם תהיה זו הטענה איטית או הטענה מהירה יותר?  צריכים הטענה מואצת? כפי שהבנתם, ההבדל בין המהירות המואצת לבין האיטית  קשורים בעיקר להספק החשמלי- כאמור, ההספק של העמדה עצמה. כמו כן ולמען הסר ספק, מהירות ההטענה עצמה תהיה תמיד קשורה לחיבורי הרכב עצמם- מה שמייצר לא פעם את ההבדל המשמעותי.

הרכב החשמלי וההטענה המתאימה לו

כפי שהבנתם, בחירת הרכב, החיבור וכך גם עמדת הטענה, הם פרמטרים שאי אפשר לפסוח עליהם – זה מה שלמעשה יהפוך את הרכישה לנכונה ושימושית. חשוב לציין כי הרכבים אכן מוטענים בטעינה איטית וגם במהירה ומואצת, מאידך, כאשר בוחרים רכבים מסוימים עם הספק נמוך, ההטענה אף היא צריכה להתבצע בהתאם וזאת בכדי שלא לפגום את הרכש החדש שלכם. בסיכום דבר, המהירויות של ההטענה ישתנו בהתאם להספק של העמדה, ליכולת הרכב לקבל את הקילוואט הרצוי וכך גם גודל הסוללה של הרכב עצמו.

רוצים להטעין את הרכב שלכם בעמדת טעינה המתאימה ביותר לרכב החשמלי שרכשתם לאחרונה?  אל תשכחו את כל הפרמטרים שיעשו את זה נכון ובו זמנית, יסייעו לכם לשמר את הרכב החדש.

כתיבת תגובה