חוסכים על ביטוח רכב בימי הקורונה

חוסכים על ביטוח רכב בימי הקורונה

אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר עבור בעלי רכב, מכל סוג שהוא, מתבטאת ברכישת ביטוחי רכב מדי שנה. מדובר אומנם בהוצאה שיש לבצע פעם בשנה, אך היא מגיעה לסך של אלפי שקלים. לכן הם משקיעים זמן רב בחיפוש אחר דרכים שונות, כיצד להקטין ולצמצם את ההוצאות.

הדבר נכון בפרט בימי הקורונה. תקופה זו אשר החלה במרץ 2020 ואיש איננו יודע מתי היא תסתיים, מתאפיינת לצערנו באובדן הכנסות עבור לא מעט אנשים וכן באי וודאות גדולה באופן כללי, ובפרט עבור כל אחד באופן ספציפי. לכן כל אחד מחפש כיצד לצמצם את ההוצאות הכלליות, ובפרט כשמדובר על הוצאה משמעותית כמו אלה שנדרשות עבור ביטוחי רכב.

לפני שנסביר כיצד אפשר לחסוך הוצאות על ביטוח רכב בזמן קורונה, נסביר בקצרה אילו ביטוחים כל בעל רכב חייב להחזיק ברשותו ולשם מה. כל מי שמחזיק ברשותו רכב, חייב לעשות ביטוח חובה על פי דרישת המדינה, זאת על מנת להגן על אנשים שאין להם ביטוח ועלולים להיפגע על ידו במהלך הנהיגה. כמו כן, הוא יכול ורצוי שיחזיק ברשותו ביטוח מקיף וביטוח צד ג', אשר יספקו לו הגנה, בין אם קורה משהו לרכב או אם הוא מעורב בתאונה עם נהג אחר.

איך אפשר לצמצם בעלויות?

גם בימים רגילים, נטולי קורונה, חשוב לחפש דרכים כיצד לצמצם הוצאות על ביטוח רכב. הדרך הטובה לעשות זאת היא באמצעות השוואת מחירים בין החברות השונות, על פי מה שכל אחת מהן מציעה בפוליסה שהיא מספקת. בצורה כזו, אפשר לדעת איזו חברה מציעה את המחירים הטובים ביותר עבור התנאים הרלוונטיים. כמו כן, זה יכול לעזור לתהליך ההתמקחות מול נציגי החברות במטרה לקבל מחיר מופחת.

דרך השוואת מחירים וקבלת הצעות מחברות ביטוח שונות, אפשר לדעת מה כל חברה מציעה, ואז להגיע למחירים המשתלמים ביותר עבור ביטוח רכב. אך זה לא מספיק רק לחפש את המחיר הטוב ביותר, אלא גם את התנאים הרלוונטיים והמשתלמים ביותר. הרי גם אם משלמים מחיר נמוך באופן יחסי, עדיין התנאים בפוליסה צריכים להיות מתאימים לצרכים של הנהגים באופן ספציפי.

מדוע חשוב לחסוך כסף על ביטוח בתקופת הקורונה

מעבר לעניין הכלכלי, עצם זה שבתקופת הקורונה ההכנסות קטנות יותר, מה שמחייב צמצום הוצאות באופן משמעותי, הרי שבתקופת הקורונה השימוש ברכב גם פוחת.

מאחר וחלק גדול מתקופה זו, לצערנו, אנחנו נמצאים בסגר במשך ימים ארוכים, וכן יש לא מעט דברים שאנחנו לא יכולים לעשות באופן סדיר, בין אם בילויים, טיולים ועוד. לכן גם משך זמן השימוש ברכב פוחת באופן משמעותי. לפיכך, גם הצרכים משתנים. יש להתייחס לתנאי הפוליסה בצורה אחרת. לא מדובר במצב רגיל בו צריכים את כל התנאים הרגילים.

השילוב של שני הדברים, מחייב לחפש דרך כיצד לצמצם, לחסוך בהוצאות של רכישת פוליסת ביטוח רכב. צריך לציין, גם החברות עצמן מודעות למצב ולכן הן מציעות אופציות שונות עבור לקוחות פוטנציאליים וכן עבור לקוחות קיימים. זאת על מנת שירכשו דרכן פוליסה בתנאים נוחים יותר, בימים אלו.

כיצד אפשר לחסוך על רכישת פוליסת ביטוח בימי הקורונה

בשלב ראשון יש לבחון היטב את הצרכים לימים אלה, מתוך הבנה שהם עלולים להימשך זמן רב. יש דברים שאי אפשר לוותר עליהם כמובן, ומנגד יש דברים שייתכן וניתן לחסוך בהם. צריך לבדוק גם אילו פתרונות החברה מציעה למקרים כאלה.

בשלב שני יש לבחון את האופציות הכספיות, כלומר כמה אפשר להשקיע ברכישת פוליסת ביטוח, ומה האופציות שהחברות השונות מציעות. ברגע שעושים השוואה בין החברות השונות, אפשר לדעת מה השוק מציע והאם זה מתאים מבחינה כלכלית. יש לעשות חישובים אל מול ההכנסות ואל מול פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע על אופי ההוצאה.

בשלב שלישי חשוב מאוד לבדוק, האם יש חברות שמספקות פוליסות ביטוח מותאמות לימי הקורונה. מאחר והחברות מבינות אף הן שמדובר במצב אחר, שונה ומיוחד, אזי שחלקן לפחות, התאימו את הפוליסות שהן מציעות לתקופה זו. יש לבחון מה זה אומר, בין אם מבחינה כלכלית ובין אם מבחינת תנאי הפוליסה.

כאן המקום להדגיש, עצם זה שבוחרים פוליסה מותאמת או רוכשים פוליסה זולה יותר, לא אומר שצריך לוותר על הסעיפים המהותיים. בסופו של דבר, כל פוליסה ובפרט של ביטוח רכב, אמורה לשרת אותנו כשמתרחש אירוע כזה או אחר. לכן, אנחנו לא יכולים לוותר על הדברים החשובים, גם אם זה גובה מאיתנו מחיר מסוים.

לסיכום, בימי קורונה חשוב להקפיד על כל הוצאה והוצאה, ואם יש לנו אפשרות לרכוש פוליסות ביטוח רכב במחירים מוזלים או בתנאים הרבה יותר טוב נוחים מבחינה כלכלית, אזי אסור לנו לפספס את האפשרות הזאת. בצורה כזו, נוכל ליהנות גם מפוליסה איכותית וגם ליהנות מחסכון כלכלי, אשר יכול לעזור לנו להתמודד עם המצב בימים שכאלה, ימים של אי וודאות.