איך בוחרים רכב משפחתי?

הרכב הוא חלק מהותי מהמשפחה שלכם

חיי משפחה בישראל הם חיים המשלבים אהבה, עם החיים עצמם. חיי המשפחה אינם ניתנים להפרדה מהתנאים הפיזיים במסגרתם מתנהלים החיים, בין אם מדובר בגודל הסלון או חדרי הילדים, ויש להם משמעות על אורח החיים המשותף של כל בני הבית לטובה ולרעה. אחד מהאלמנטים הבסיסיים לו יש משמעות אדירה מבחינת חיי המשפחה, הוא הרכב המשפחתי. הרכב הוא בעל השפעה אדירה על היכולת של המשפחה להתנייד יחד בנוחות ובנעימות. לכן, הרכב יכול לדחוף משפחות מסוימות להיות פעילות יותר, בין אם מדובר על ביקור של בני משפחה או חברים מרוחקים, או אפילו על יציאה לטיולים בחיק הטבע. נוסף על כך, הרכב המשפחתי הוא מגן של ממש, ורמת הבטיחות שלו שומרת על בני המשפחה מפני פגיעה על הכביש.

 

מהם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון ברכישת רכב משפחתי?

כאשר צריכים לרכוש רכב משפחתי, לעיתים הולכים לאיבוד בין כלל הדגמים והיצרנים הפועלים בשוק הישראלי. חשוב למקד את החיפוש, ולבצע אותו על פי מספר קריטריונים אותם הגדרתם מראש כחשובים ביותר. רכב משפחתי מומלץ לא יהיה דווקא הרכב המהיר ביותר או הגדול ביותר, יהיה זה הרכב שיתאים בצורה הטובה ביותר עבור המשפחה האישית שלכם. הפרמטרים שיש לקחת בחשבון ברכישת רכב משפחתי כוללים בין השאר:

  • בטיחות: עבור רבים, כאשר מדובר ברכב משפחתי הנושא האחרון עליו מתפשרים הוא הבטיחות. בטיחות הרכב המשפחתי יכולה לעשות את ההבדל בין אסון משפחתי, לחוויה מפחידה ותו לא. רמת הבטיחות של הרכב משפיעה באופן ישיר על המשקל שלו, ולכן באה לעיתים קרובות אך לא תמיד על חשבון ביצועים.

 

  • צריכת דלק: כאשר רק שני ההורים נוהגים ברכב המשפחתי צריכת הדלק היא לעיתים עוד בגדר הסביר. הצריכה מרקיעה שחקים כאשר חלק מהילדים מוציאים רישיון ומתחילים לנהוג גם הם. בחירת רכב משפחתי מומלץ עם צריכת דלק נמוכה יכולה לחסוך עבורכם בטווח הארוך סכום נכבד ביותר, ויש להתחשב בכך בתהליך הבחירה.

 

  • מרחב: ההבדל בין אוטו שקט ושמח במהלך הנסיעה לבין ריב בלתי פוסק, הוא לעיתים קרובות פשוט המרחק בין הכיסאות והמרחב. אם אתם חוששים מחיכוכים לאורך הנסיעה, כדאי מאוד לשקול לרכוש רכב גדול, עם מספר כיסאות מתאים או אפילו גדול ממספר הנפשות, מה שיאפשר הפרדה בין הילדים וישיבה נוחה.

 

הגדירו מסגרת תקציב הגיונית

לעיתים, רכישת רכב מתבצעת תוך תשומת לב לשני פרמטרים בלבד, כמות המושבים והעלות. נכון, חשוב להגדיר תקציב לרכישת רכב חדש, אך אסור להפוך את מחיר כלי הרכב לפרמטר העיקר בקבלת ההחלטה. חלק מהפרמטרים שיעלו את מחירו של הרכב, יחסכו עבורכם בטווח הארוך, כמו רכב היברידי, או רכב המתאים למספר נפשות גדול יותר שיחסוך לכם את הצורך ברכש רכב גדול יותר בעתיד.

כתיבת תגובה