נשיפון נייד של הונדה ישולב במפתח רכב חכם כדי לעזור למנוע נהיגה בשכרות

מה שמבדיל בין הנשיפון של הונדה לבין מכשירים אחרים הוא הניידות שלו – המכשיר יכול לשמש אתכם בכל מקום ובכל עת.

 

הונדה והיטאצ'י פיתחו אבטיפוס מיניאטורי שניתן לשלב במפתח של מכונית חכמה. יש כבר מספר התקני הייטק דומים, חלקם קיימים כבר בשוק וחלקם נמצאים בפיתוח, וכולם מתמקדים בלעזור לנהגים לדעת את הגבול שלהם מבחינת צריכת האלכוהול.

 

המכשיר בעל המוניטין הגבוה יותר הוא DADSS, מערכת המפותחת על ידי משרד התחבורה האמריקאי, והוא עלול להפוך בקרוב לסטנדרט בכל מכונית חדשה שנמכרת בצפון אמריקה.

 

עם זאת, מה שמבדיל את הנשיפון שפיתחה הונדה מאחרים הוא העובדה שהוא נייד ויכול לשמש אתכם בכל מקום ובכל עת. ניידות משמעה שלא תצטרכו להיכנס למכונית שלכם כדי לבצע בדיקת נשיפה, ולכן נשיפון זה ממזער כל פיתוי לנהוג.

כמו כן, העובדה שמכשיר הנשיפון משולב במפתח המכונית אומרת שאם מתגלה אחרי שלוש שניות ממתן מדגם הנשיפה ששתיתם יותר מדי אלכוהול, המפתח לא יאפשר לכם לפתוח את הרכב או להתניע אותו.

 

כדי לבנות נשיפון קומפקטי מספיק כדי להתאים למפתח שלא גדול ועבה בהרבה מכרטיס אשראי, היה על היטאצ'י לפתח חיישן זעיר, בגודל  5 מ"מ בלבד, אך מספיק טוב כדי לאתר עד 0.015mg / l של ריכוז אתנול בבדיקת נשיפה. המכשיר מגיע לקריאות שלו על ידי מדידת מימן נשוף ושני חומרים נוספים באמצעות אלגוריתם שעושה חישוב המבוסס על ריכוז של שלושה חומרים.

 

למרות שהנשיפון הינו רק אב טיפוס כרגע, הונדה והיטאצ'י מעוניינות למסחר את המכשיר ואת הטכנולוגיה שמאחוריו במהירות. כדי לעשות זאת, הנשיפון הנייד יצטרך לעבור בדיקה קפדנית על מנת שיהיה ניתן לבחון את מידת הדיוק שלו. הוא מכויל כעת בהתאם לחוקי הנהיגה בשכרות של יפן, אך הכוונה היא לכוונן את המפתח החכם לשווקים ולחוקים שונים.

 

משימת הענק הזו כבר החלה, וב-12 באפריל יציגו החברות באופן רשמי את האב-טיפוס ואת ממצאי המחקר שלו בקונגרס העולמי של SAE בדטרויט, מישיגן, ארה"ב.

כתיבת תגובה