המדריך לבחירת רכב היברידי

המדריך לבחירת רכב היברידי

כל מי שיצא לו להתעניין לאחרונה ברכישת רכב חדש, ודאי נתקל גם במונח רכב היברידי.
יחד עם זאת, לא ברור שיצא לו להתעמק במונח או במה שעומד מאחוריו – בכל זאת, אנחנו חיים בתקופה של חידושים רבים בעולם הרכבים ולא מזמן נכנסו לחיינו גם הרכבים החשמליים, כך שלא פשוט להבין את ההבדלים.
אז מה שמייחד את הרכב היברידי הוא כמובן, מערכת ההנעה שלו – כאשר, למעשה מדובר ב-2 מערכות הנעה שונות – האחת היא מערכת הנעה חשמלית והשנייה היא מערכת בעירה פנימית (בנזין).
בצורה כזאת, שימוש ברכב היברידי אמור לחסוך במידה רבה את ההוצאות הכספיות עבור דלק ומעבר לכך, מדובר ברכבים אשר נחשבים לידידותיים יותר עבור הסביבה – ואנחנו חיים בתקופה בה החשיבות של שמירה על הסביבה הינה גבוהה יותר מתמיד1221.

 

רכב היברידי – איך אדע אם זה מתאים לי?

לרכב היבריד יש לא מעט יתרונות, אשר מורגשים בעיקר בנסיעה בסביבה העירונית – סביבה בה יש לא מעט רמזורים והצורך בעצירות עולה לעיתים קרובות, כך שהיתרון של הרכב הוא בעובדה שהמנוע חשמל משלים למעשה את מונע הבנזין ועל ידי כך מונה את כל הבזבזנות המהווה חלק מהעצירות עם הרכב.
כך שמי שמרבה לנסוע בסביבה זו, עתיד לגלות שמדובר בבחירה אשר ללא כל ספק יכולה להיות אופטימאלית בעבורו – או לפחות כזו אשר תאפשר לו ליהנות מחסכון משמעותי בהוצאות עבור הדלק.
יש כאלו שיכולים לחשוש מהתחכום של המערכות עליהן מתבססת פעולתו של אותו הרכב ההיברידי – ובכן, אם גם אתם מתמודדים עם חשש כזה, אתם יכולים ללא כל ספק להסירו מלבכם.
הנסיעה ברכב היברידי איננה שונה מנסיעה ברכב בנזין רגיל – המחשבים שברכב הם אלו שבוחרים מתי לתפעל את מנוע הבנזין, מתי להעדיף את מנוע החשמל ומתי יהיה צורך לתפעל את שניהם ביחד – כך שמהבחינה הזאת, הרכב ההיברידי יכול להתאים גם לכם.

 

איך בוחרים רכב היברידי?

בכדי לבחור רכב היברידי לפני שניגשים לדגמים, לתכונות ולעיצובים, חשוב להכיר את הסוגים השונים של הרכבים ההיברדים וההבדלים ביניהם.
החלוקה היא ל-3 תתי סוגים –
רכב היברידי מלא – בסוג הזה, מנוע החשמל יכול לעבוד באופן עצמאי ולמעשה, לאפשר חלוקה יעילה בין 2 יחידות ההנעה.
רכב היברידי נטען – סוג זה מאפשר לחבר את הסוללות של הרכב לעמדת טעינה (אשר יכולה להיות עמדה ביתית או ציבורית).
ורכב היברידי מתון – בו מנוע החשמל אינו מספיק חזר בכדי להניע את הרכב בעצמו ולמעשה, מהווה כמנוע עזר בלבד.
כמובן, אחרי שמבינים את ההבדלים, ניתן למקד את החיפוש בסוג הרכב המתאים.
בדומה לבחירת רכב בנזין, גם כאשר מדובר בבחירת רכב היברידי, מלבד הנושא שהוזכר, יש לשים דגש על הצרכים והעדפות האישיות ובין היתר – העדפה ליצרן מסוים או לדגם מסוים, העדפה לסוג רכב (משפחתי, סופר מיני וכו'), גובה התקציב אשר מוקצה למטרה, גודל תא המטען וכל נתון אחר, אשר יכול להעיד על מידת ההתאמה של אותו הרכב.
מיותר לציין, שבהליך הרכישה, כדאי גם לברר את כל הפרטים הרלוונטיים על מערכות ההנעה – לדוגמא, ניתן למצוא רכב היברידי המשלב בין מנוע חשמלי למנוע בנזין ורכב היברידי המשלב בין מנוע חשמלי למנוע דיזל – כך שגם בנושא הזה יכולה להיות העדפה לאחד מהסוגים.

רכב היברידי יכול להוות ללא כל ספק כבחירה נכונה ומתאימה, עבור מי שמבקש לחסוך בהוצאות הדלק וכמובן, לתרום תרומה (ולו מינורית) לסביבה.
בשביל לקבל את ההחלטות הנכונות ולבחור את הרכב המתאים, צריך פשוט, להבין את מלוא הדרישות, הציפיות והצרכים.